top of page
1970 - 1980
Obdobie, ktoré bude ťažko prekonateľné v ďalšej histórii ľubovnianskeho futbalu. Systematickou prácou na začiatku 70. rokov dosiahol sa druhý historický úspech - postup do divízie v ročníku 1973/1974. Súťaž mimoriadnej kvality a náročnosti nielen futbalovej ale aj organizátorskej práce.
 
Súperi od Sniny po Žilinu, Bytču, Čadcu, Podbrezovú. Kto za tým stál ? Predovšetkým funkcionári Dr. Lajčák Michal, Schich Marcel, Ing. Tarhaj Štefan, Ing. Buvalič Jozef, JUDr. Lampart, Vitkovský Pavol, Stesňák Jozef, MUDr. Otto Vollman, Silvester Vozňak, Kristiník. S menami mnohých sme sa stretli v 60. rokoch. Bolo to obdobie zavŕšenia ich práce. Divízne pôsobenia mužstva v rokoch 1973-1974 a 1975-78 a popredné umiestnenia v krajských majstrovstvách napĺňali hľadisko a prinášali futbalový sviatok do celého regiónu. Spomíname na trenéra Ruda Pavloviča, Ing. Jána Dingu, Karola Petroša, Mgr. Jozefa Pižňarského (najmladšieho trénera vtedajšej divízie), Jozefa Tarcalu, Kochana.
 
Aj v tomto období pokračovalo sa vo zveľaďovaní štadióna. Ukončilo sa oplotenie, tribúny. Postavil sa tunel do šatní a administratívnej budovy. Trávnik bol vo vynikajúcom stave, o ktorý sa príkladne staral Janko Huba. Finačné zdroje boli zabezpeščené predovšetkým zo samostatnej hospodárskej a podnikateľskej činnosti a od hlavného sponzora Skrutkárne š.p. Z ďaľších hráčov (mimo fotodokumentácie) obliekali dres FK Skrutkáreň v uvedenom období Bartolomej Čierný, Ondrej Kovalčík, Štefan Kovalčík, Jozef Daňo, Dušan Kormaník, Ján Vašičkanin, JUDr. Ján Derevjanik, Phdr. Vladimír Lajčák, Jozef Kroták, Ján Fedorko.
 
Nezabudnuteľným zážitkom najmänej pre dve futbalové generácie bol v lete 1976 r/.pas s vtedajším majstrom ČSSR Slovanom Bratislava s výsledkom 1:1, ktorý sledovalo mm. 5 tisíc divákov. Vynikajúcich a pamätných stretnutí bolo veľa. Šťastná to futbalová generácia hráčov, funkcionárov a fanúšikov.
bottom of page